Yabancıların en çok konut aldığı il belli oldu

1
429

Türkiye genelinde konut satış rakamları açıklandı. Ağustos ayı konut satış rakamlarına bakıldığında dikkat çeken bir detay da ortaya çıktı. Yabancılar ülkemizde en çok hangi ilden konut alıyor bilgisi bu raporda yer aldı. Yabancıların en çok konut aldığı il değişmedi.

Türkiye istatistik kurumu 2019 yılının Ağustos ayındaki konut satış istatistiklerinin yer aldığı raporunu açıkladı. Bu raporda Türkiye genelindeki konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %5.1 oranında arttığı belirtildi.

Türkiye genelinde ağustos ayında kaç konut satıldı sorusunun yanıtı ise 110538 olarak cevap buldu. En çok konut satışı yapılan ilimiz 10707 satış ile İstanbul olurken; onu sırasıyla Ankara ve İzmir izledi. Listenin en sonunda yer alan illerimiz ise Hakkari, Ardahan ve Şırnak oldu

Gelelim yabancıların hangi ilimizden konut aldığı sorusunu yanıtlamaya!

2019 yılının Ağustos ayında yabancılara 3604 konut satışı yapıldı. Yabancılar en çok İstanbul il sınırları içerisinde yer alan konutları satın almayı tercih etti. Yabancıların konut alınma konusundaki tercih ettikleri ikinci şehrimiz Antalya olurken, 3. sırada Bursa 4. sırada Ankara ve 5. sırada Yalova yer aldı

En çok konut alan uyruklar sıralamasında zirvede Irak vatandaşları yer alırken ikinci sırada İran 3. sırada Rusya 4. sırada Kuveyt ve 5. sırada Almanya yer alıyor.

1 YORUM

CEVAP VER