Türk Hava Yolları personel alım ilanı 2019

0
296
THY 2019 Alımları

THY, alım yapılacak birimleri ve pozisyonları açıkladı. Yapılan bilgilendirmeye göre şimdilik sadece kokpit ekibi kısmına eleman alımı yapılacak. Alım başvuruları ne zaman başlıyor, başvuru şartları neler, sonuçlar ne zaman açıklanacak? Tüm sorularınızın cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz…

THY 2019 Alımları

THY’de alım yapılacak birimler

THY‘den yapılan açıklama göre alım yapılacak birimler; THY Uçuş Akademisi Aydın’da Görevlendirilmek üzere Yetiştirilmek Üzere Teorik Bilgi Öğretmeni Kokpit Ekibi – Aydın, THY Uçuş Akademisi Aydın’da Görevlendirilmek üzere Teorik Bilgi Öğretmeni Kokpit Ekibi – Aydın, Kaptan Pilot Geniş Gövde (A350) Kokpit Ekibi – İstanbul, Kaptan Pilot Geniş Gövde (B787) Kokpit Ekibi – İstanbul, Kaptan Pilot Geniş Gövde (B777, A330, A340), Kokpit Ekibi II. Pilot Geniş Gövde (B777, A330, A340) – İstanbul, Kokpit Ekibi II. Pilot Geniş Gövde (A350) – İstanbul, Kokpit Ekibi II. Pilot Geniş Gövde (B787) – İstanbul, Kokpit Ekibi Kaptan Pilot Dar Gövde (B737, A320) – İstanbul, Kokpit Ekibi II. Pilot Dar Gövde (B737, A320) -İstanbul, Kokpit Ekibi Simülatör Uçuş Öğretmeni – İstanbul

THY açıklamasına göre başvuru şartları

T.C. vatandaşı olmak, İlan tarihi itibariyle 45 yaşından gün almamış olmak, Adli Sicil ve Arşiv Kaydı bulunmamak, En az Ön Lisans eğitimini tamamlamış olmak. Üniversitelerin Havacılık ile ilgili fakültelerinden (mühendislik ve diğer) lisans seviyesinde eğitim almış olmaları tercih sebebidir. Bunun haricindeki Lisans programlarından mezun adaylar ise vermeyi planladığı derse yönelik alanda en az 3 yıl iş tecrübesine sahip olması gerekir. Yurtdışında lisans eğitimini tamamlamış adayların denklik belgesi ibraz etmeleri zorunludur. Askerlik hizmetini (Bedelli askerlik hariç) tamamlamış olmak veya askerlikten muaf olmak, Daha önce THY A.O. veya diğer iştirak şirketlerinden fesih yoluyla veya disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak.

Kabin ekibi için yabancı dil şartı bulunuyor

THY açıklamasına göre; YDS veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış sınavlardan en az 70 puan aldığını gösteren bir belgeye sahip olmak. İngilizce dil yeterliliğine ilişkin resmi belge sunamayan adaylar THY AO İngilizce dil yeterlilik sınavına tabi tutulur. Bu sınavda en az 6 üzerinden 4.5 puan alınması gereklidir.

THY’nin aradığı sağlık şartları rutin bir işlem

Tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınmış sağlık kurul raporuna sahip olmak. (çalışmasına engel olmadığı ibaresi yer almalıdır)

THY başvuruları nasıl yapılıyor? Sonuçlar nasıl açıklanıyor?

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların başvuru için tafa-insankaynaklari@thy.com adresine özgeçmişlerini ve başvuru taleplerini e-mail yoluyla iletmeleri gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir. (Kurum hakkında bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz www.turkishairlinesflightacademy.com) Yukarıdaki şartları sağlayan adaylar THY Uçuş Akademisi İnsan Kaynakları Birimi tarafından bilgilendirilir ve ön evrak kontrolü için Akademiye davet edilecektir. Tüm süreç (Evrak Kontrolü, Sunum Sınavı ve Kurul Mülakatı) sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır. İlan 30.09.2019 tarihi saat 15.00’a kadar yayında kalacaktır.

CEVAP VER