Sahil Güvenlik Komutanlığına uzman erbaş alınacak… Başvuru tarihleri ve şartları

0
326

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Yılı Üçüncü Dönem Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzunu yayımladı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı denizlerdeki ihtiyacı karşılamak için uzman erbaş alımı yapacağını açıkladı. https://www.sg.gov.tr/ üzerinden yayınlanan kılavuza göre başvurular 19-30 Eylül 219 tarihinde yapılabilecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Yılı Üçüncü Dönem Uzman Erbaş Alımları hakkında bilgi sahibi olmak ve başvuru yapmak için sayfanın en altında yer alan linkle tıklayabilirsiniz.

İşte başvuru koşulları ve şartları;

BAŞVURU KOŞULLARI
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise mezunu olmak.

3. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (19 Eylül 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Eylül 2019) diğer şartları taşıyor olmak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Yılı Üçüncü Dönem Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzunu okumak ve başvurmak için aşağıda yer alan linkle tıklayabilirsiniz.

https://www.sg.gov.tr/

CEVAP VER