PTT 55 Bin Memur Personel Alımı Yapacağını Açıkladı! İşte Detayları…

0
336

PTT daha önceki yaptığı açıklamada 2023 yılına kadar 55 bin memur personel alımı yapacağını açıklamıştı. Daha önceki personel alımı ilanlarında çok yoğun bir talep ile karşı karşıya kalan PTT bu ilanda da aynı şekilde yoğun talep bekliyor.

PTT 55 bin personel alım ilanı hakkında tüm merak edilenleri alım şartlarını ve hangi il, ilçe den alım yapılacağını detayları ile birlikte haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar…

PTT 2018 yılında yaptığı alımda bir çok pozisyon boş kaldığını duyurmuştu. Bu alımda da açık kalan pozisyonlarında doldurulacağını duyurarak tüm pozisyonların doldurulacağını ve bu alımlarda da kpss şartı aranmayacağını belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana çoğunluğu bu illerden olmak üzere Türkiye genelinde yapılacaktır.

PTT PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

a) Türk vatandaşı olmak. b) Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak. c) Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak d) Erkekler için askerliğini yapmış olmak. e) Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak. f) İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak.

PTT’NİN HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPMASI BEKLENİYOR?

Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama)
Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik)
Tekniker
Mühendis
PTT Uzman Yardımcısı
Avukat
Postacı
Mimar
PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk)
Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık)
Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık)
PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)
PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık)
Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı)

Yukarıda verilen pozisyonlarda personel alımları yapılması bekleniyor. Henüz tarihi net olarak bilinmiyor fakat en kısa zamanda Ptt tarafından personel alımı açıklaması gelmesi bekleniyor..

CEVAP VER