Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı | 2019 OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

1
312

Orman Genel Müdürlüğü alımı 2019 başvuru işlemleri başladı. Orman Genel Müdürlüğü 1146 kişinin sözleşmeli olarak alım yapılacağını duyurdu. Orman genel müdürlüğü online başvuru nasıl yapılır? Ogm başvuru detaları,  ogm memur alımı başvuru şartları ve tarim orman memur alimi ilanına ilişkin diğer detaylar haberimizde…

Bu açıklamanın ardından Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları nelerdir sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Peki, OGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Tarım ve orman bakanlığı orman genel müdürlüğü‘nden yapılan açıklamaya göre 1146 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı hangi meslek dallarını kapsayacak ve Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı şartları nelerdir, başvurular ne zaman ve nerede yapılacak gibi sorularınızın cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak 1146 sözleşmeli personel alınacak!

Orman genel müdürlüğü sözleşmeli personel alımı şartları nelerdir?

Sözleşmeli personel alımında aranan genel şartlar şunlardır..

İşte Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları!

1 – 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2- 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3- Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Orman genel müdürlüğü sözleşmeli personel alımında aranan özel şartlar şunlardır:

Orman genel müdürlüğü sözleşmeli personel alımında KPSS şartı var mı, KPSS’den kaç puan almak gerekli?

2018 yılında yapılan KPSS b grubunda kpssp3, kpssp93, kpssp94 puan türlerinden adayların en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Orman genel müdürlüğü sözleşmeli personel alımı yaş sınırı nedir? Kaç yaşında başvuru yapılabilir?

Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı için ne mezunu olmak gerekir?

Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımına başvuru yapabilmek için ortaöğretim kurumlarından herhangi birinin mezunu olmak gereklidir.

Şoför pozisyonu için başvuracak adayların en az c sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekmektedir.

Avukatlık pozisyonu için başvuru yapacak olan adayların avukatlık ruhsatnamesi ne sahip olmaları ve baro kayıt belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Orman genel müdürlüğü sözleşmeli personel alım tarihi ne zaman?

Orman genel müdürlüğü sözleşmeli personel alımı için başvurular 12 Eylül 2019’da başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 23 Eylül 2019’dur.

Orman genel müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Başvuru yapacak şartları sağlayan adaylar isealim.gov.tr internet sitesi üzerinden edevlet şifreleri ile giriş yapıp başvuru yapabilirler.

Şahsen posta dilekçe veya diğer yöntemlerle yapılan başvurular kabul edilmeyecek sadece bu internet sitesi üzerinden yapılan başvurular işleme alınacaktır.

Orman genel müdürlüğü sözleşmeli personel alımı yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli personel alımı yerleştirme sonuçları 3 Kasım 2019 tarihinde başvurunun yapıldığı internet sitesi üzerinden yine edevlet şifresi ile giriş yapılarak öğrenilebilecektir.

Sonuçlar yalnızca internet sitesi üzerinden öğrenecektir. Adrese posta yoluyla bir tebligat gönderimi olmayacaktır. Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde orman genel müdürlüğü’ne başvuru yapması gerekmektedir.

Diğer ayrıntıları https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kamu-memur-alim-ilanlari/ üzerinden öğrenebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER