Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı Yapıyor…

1
696

Daha önce alım yapacağını duyuran Orman Genel Müdürlüğü personel alımı hakkında tüm detayları duyurdu. Bu detaylara göre şartları kendilerine uyan herkes bu ilana başvuruda bulunabilirler. Orman Genel Müdürlüğü personel alımı hakkında tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Orman genel müdürlüğü online başvuru ve diğer tüm detaylar….

Orman Genel Müdürlüğü bir çok pozisyonda personel alımı yapacağı açıklamasının ardından gözler ne gibi şartlar aranacağına çevrilmişti ve bu duyuruda da şartları açıklayarak herkesin merakını giderdi.

Orman Genel Müdürlüğü bin 150 orman müdendisi, 2 bin 700 orman muhafaza memuru, şoför ve destek personeli olarak bin 146 personel alacağını açıkladı.. Başvuru yapacak adaylarında kpss sınavından en az 60 almaları gerekmektedir.

Bu yapılacak alımların tarihi ise şu şekilde verilmiştir; 12 eylül – 23 eylül arası http://isealim.ogm.gov.tr adresinden e-devlet şifresi ile başvurular alınacaktır. Kesinlikle posta yolu ile mail yolu ile başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir bu verilen sürelerde asla uzatılmayacaktır.

Adaylarda Aranacak Şartlar

İstenilen şartları taşımayan veya istenilen belgeyi ulaştıramayan adayların başvurusu kabuledilmeyecektir.

2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden
en az 60 puan almış olmak,

Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;

En az C sınıfı ehliyete sahip olmak,

Alınacak adaylar kadar da yedek personel belirlenecek. Adaylar yerleştirme sonuçlarını 03.10.2019 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecektir.

1 YORUM

CEVAP VER