Memur Yeri
memuryeri.com
 • MEB’den 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Genelgesi
  MEB’den 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Genelgesi
 • 20 Milyon Kişinin Beklediği Takvim Belli Oldu
  20 Milyon Kişinin Beklediği Takvim Belli Oldu
 • 75 Puan Alamayan Okul Müdürleri Ne Olacak?
  75 Puan Alamayan Okul Müdürleri Ne Olacak?
 • YALANCILARIN VE HIRSIZLARIN ZAFERİ Mİ?
  YALANCILARIN VE HIRSIZLARIN ZAFERİ Mİ?
 • 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak Paniğe Gerek Yok
  40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak Paniğe Gerek Yok
 • ÖSYM’den 5 Yeni Sınav Görevi!!! TIKLA-BAŞVUR
  ÖSYM’den 5 Yeni Sınav Görevi!!! TIKLA-BAŞVUR
MEB Şube Müdürlüğü Mülakat Sonuçları?
MEB Şube Müdürlüğü Mülakat Sonuçları?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı’nda 70 puan barajını aşan 5 bin 913 aday, Başkent Öğretmenevinde “Sözlü Sınav ve Değerlendirme Kurulu” tarafından yapılan sınavlara...
20 Şubat 2014 23:22
Font1 Font2 Font3 Font4
yazdır

Milli Eğitim Bakanlığı, şube müdürlerini belirlemek için 5 bin 913 adayı sözlü sınava alıyor.MEB tarafından şube müdürlüğü sözlü sınavı 10/02/2014 başlatılmış– 28/02/2014 tarihinde bitirilmek üzere planlanmıştır. Bu tarihlere göre mülakat süreci devam etmektedir. MEB, 5.913 kişinin mülakatını yapıyor. Başarılı olan adaylar arasında 1739 kişi şube müdürü olarak atanacak.

 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı’nda 70 puan barajını aşan 5 bin 913 aday, Başkent Öğretmenevinde “Sözlü Sınav ve Değerlendirme Kurulu” tarafından yapılan sınavlara giriyor. Sınavlar için 5’erüyeden oluşan 10 komisyon oluşturuldu.Komisyon üyeleri, sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme, liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel kültürü ve genel yeteneği, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı gibi konularda adayları, değerlendirerek yönetmelikle belirlenen ağırlıklara göre puan veriyor. Her komisyon üyesinin verdiği puanların aritmetik ortalamasının alınmasıyla sözlü sınav puanı tespit ediliyor. Buna göre 100 üzerinden 70 alan adaylar başarılı sayılacak.

Şube müdürü atamalarından önce il/ilçe şube müdürü normları güncellenecek. Edindiğimiz bilgiye göre Bakanlık bu konuda çalışma yapıyor. Yakın bir zamanda açıklama yapılmasını kamuoyu beklemektedir.28/02/2014 tarihinde bitecek olan MEB Şube Müdürlüğü Mülakat(sözlü) sınav sonuçlarının çok bekletilmeden açıklanacağı duyumunu aldık.Tam tarih verilmese de 4-6 mart 2014 tarihleri arasında mülakat sonuçlarının açıklanacağı öğrendik.Yani mülakatı izleyen 4-5 gün içerisinde sonuçlar açıklanacaktır….

www.memuryeri.com      ÖZEL HABER….

Fatih YAMAN (egitimfatih@gmail.com)


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

*

Yukarı Geri Ana Sayfa