Kamuya Kpps’siz ve Kpss 50 ile Memur Personel Alımı.. Maaş 4-5 Bin TL

0
915

Herkesin merakla beklediği kamuya personel alımı ilanı yayınlandı. Bu ilanda bir çok pozisyona kpss’siz ve kpss 50 puan ile bir çok personel ve memur alımı yapılacağı açıklandı. İşte ilanı tüm detayları ve şartları..

Kamuya bir çok kuruma 1399 personel alımı yapılacağını duyrulurken bu alınacak kişilerin en az lise ve dengi mezunu olmaları şart koşulmuştur. Bu alım yapacak olan kurumlara bakıldığı zaman bunların başında Adalet Bakanlığı, Nükleer Düzenleme Kurumu ve Ankara Hacı Bektaşı Veli Üniversitesi gelmektedir.

Bu ilanları ise DPB ve İŞKUR resmi internet siteleri yayınlamış olup alımlarında buralardan yapılacağını duyurulmuştur.

Personel Alımı ve Memur Alımı Genel Şartları;

Türkiye Vatandaşı Olmak

En Az Lise ve Dengi Okul Mezunu Olmak

Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir

Erkek adayları için askerlik ile her hangi bir sorununun bulunmaması

Ankara Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi Personel Alım Şartları;

Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi 84 pozisyonda personel alımı yapacağını açıkladı ve bu pozisyonlar şu şekildedir; Teknisyen, Mimar, Programcı, Destek Personeli ve Büro Personeli..

Nükleer Düzenleme Kurumu 15 personel alımı yapıyor ve bu yapacağı alımlarda başvuru yapacak kişilerin en az dört yıllık üniversite mezunu olmasını ve kpss sınavından ise 80 puan şartı aramaktadır.

Adalet Bakanlığı ise 1300 hakim savcı alacağını duyurmuştu.

Adayların bu alımlara başvuru yapmak istedikleri zaman yapması gereken hangi kuruma başvuru yapacak iseler o kurumun resmi internet adresinden ön form doldurmaları gerekmektedir.

CEVAP VER