İstanbul Üniversitesi ilk okul mezunu personel alımı yapacak | Eylül 2019

1
181

İstanbul Üniversitesi ilkokul mezunu personel alımı yapacağını duyurdu. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada en az ilkokul mezunu olan sürekli işçi alınacağı belirtildi. İstanbul üniversitesi temizlik görevlisi ve hasta bakıcı alımı yapacak. Bunlar için kontenjan olarak belirtilen 6 kişi hastane için temizlik görevlisi, 8 kişi temizlik görevlisi ve 24 kişi hastanede hasta bakıcı olarak görevlendirilecek.

İstanbul üniversitesi işçi alımı ne zaman yapılacak

İstanbul üniversitesi işçi alımı ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde yapılmak zorunda; yani 20 Eylül 2019 tarihine kadar başvuruların yapılması gerekmektedir.

İstanbul üniversitesi işçi alımı başvurusu nasıl yapılır

Başvuru yapacak adayların öncelikle istenilen özellikleri taşıması gerekmektedir. Şartları sağlayan kişiler işkur il müdürlüklerinden ya da hizmet noktalarından ya da esube.iskur.gov.tr sitesi üzerinden iş arayan linkine tıklayarak TC kimlik numarası ve şifresini girerek başvuru yapabilirler.

Aynı anda birden fazla iş için başvuru yapılabilir mi

Sadece bir ilanına başvuru yapılabilecek.

Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

İstanbul üniversitesi personel alımı nasıl yapılacak?

İstanbul üniversitesi personel alımı noter huzurunda kura ile belirlenecektir

İstanbul üniversitesi işe alım için gerekli belgeler nelerdir?

Taleplere başvuru yapan adayların bu şartları taşıyıp taşımadığını gösteren eğitim durumu tecrübe öncelik durumu mesleki belge yabancı dil şartı gibi belgelerini İstanbul üniversitesi rektörlüğü personel daire başkanlığı’na ulaştırmaları gerekmektedir. Belge teslim tarihi ve yeri üniversitenin internet sitesinden duyurulacaktır.

İstanbul üniversitesi personel alım sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sınav günü ne zaman yapılacak sınav eri neresi olacak ve sınava katılmaya kimler hak kazandı gibi soruların yanıtı İstanbul üniversitesi’nin internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Başvuru yapacak olan adayların Türk vatandaşı olması ve 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir. Ayrıca Türk ceza kanununun 53 maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar zimmet rüşvet hırsızlık dolandırıcılık sahtecilik gibi suçlardan mahkum olmamaları gerekmektedir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumu’ndan emeklilik yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak da diğer bir şarttır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

İstanbul üniversitesi temizlik görevlisi için aranan özellikler

Hastaneye alınacak 6 kişinin ilköğretim mezunu olması ve 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

İstanbul üniversitesi temizlik görevlisi pozisyonunda alınacak 8 kişinin yine ilköğretim mezunu olması ve 35 yaşında doldurmamış olması gerekiyor

İstanbul hasta bakıcı alımı detayları

Hastaneye hasta bakıcı olarak alınacak 24 kişinin en az ilköğretim en fazla ortaöğretim yani lise ve dengi okuldan mezun olması ve 35 yaşını doldurmamış olması.

İstanbul üniversitesi personel alımı kurası ne zaman yapılacak

Kura çekimi noter huzurunda 26 Eylül 2019 tarihinde yapılacak ve İstanbul üniversitesi’nin internet sitesinin duyurular kısmında yayınlanacaktır.

Kura sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylardan istenen belgeler nelerdir?

1. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Kesinlikle bilgisayar ortamında doldurulacaktır.)

2. Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi

3. 2 Adet Vesikalık fotoğraf.

4. Adli Sicil Belgesi (Cumhuriyet Savcılığı veya e-devlet sistemi üzerinden evrak teslim tarihinden en fazla bir ay önce alınmış olmalıdır.)

5. SGK’dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge.

6. Askerlik durum belgesi (e-devlet çıktısı kabul edilir.)

7. Diploma/Mezuniyet Belgesi aslı ve fotokopisi(İlkokul, ortaokul veya lise).

1 YORUM

CEVAP VER