Boğaziçi Üniversitesi sözleşmeli personel alımı: 5 kişi alınacak

1
304

Boğaziçi üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Boğaziçi üniversitesi sözleşmeli bilişim personeli alacak. 5 sözleşmeli bilişim personeli alacağını açıklayan üniversite de bunun için neler yapılması gerektiğini de yayınladığı sınav duyurusu ile duyurdu.

Boğaziçi üniversitesi sözleşmeli bilişim personeli alım şartları nelerdir?

Bilişim personeli alımı için gerekli şartlar şu şekildedir;

Üniversiteye bilişim personeli almak için KPSS şartı var mı?

Boğaziçi üniversitesi sözleşmeli bilişim personeli alımı için başvuracak adayların 2018 ve 2019 yıllarında yapılan KPSS sınavında PSS P3 puanı ile son 5 yıl içerisinde yapılmış olan İngilizce dilinde YDS veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavına girmiş olması gerekmektedir. Yazılı ve sözlü sınavlara çağrılacak olan adayların değerlendirmeleri şu şekilde yapılacak; KPSS3 puanın yüzde yetmişi ile YDS puanının yüzde otuzu alınarak oluşturulacak toplam puan üzerinden değerlendirme yapılacak.

Sınava çağrılacak adayların sıralaması en yüksek puandan en düşük puana doğru yapılıp ilan edilen bilişim personeli sayısı olan 5 personelin sayısının 10 katı yani 50 kişi sınava çağrılacak. Boğaziçi üniversitesi bilişim personeli alımı bu 50 kişi arasından yapılacaktır.

Boğaziçi üniversitesi bilişim personeli alımı başvuru şartları nelerdir?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz
olmak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak,

d) Pozisyonları aşağıdaki özel şartlarda belirtilen mesleki tecrübeye sahip olduğunu belgelendirmek, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile aynı özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

e) Bilgisayar çevre bilimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

f) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf veya 1 yıl süre ile ertelemiş olmak.

g) Sınav sonucunda başarılı bulunan adaylarla, güvenlik soruşturmalarının olumlu sonuçlanması ve tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık kurulu raporu ibraz etmeleri kaydıyla sözleşme yapılabilecektir.

13 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan ilanda son başvuru tarihi, yazılı sınav tarihi ve diğer önemli tarihler de açıklandı.

Boğaziçi Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için ne zamana kadar başvuru yapılabilir?

Son başvuru tarihi 7 Ekim 2019

Boğaziçi Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için yazılı sınav ne zaman yapılacak?

Yazılı sınav tarihi 7 Kasım 2019

Boğaziçi Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yazılı sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

14 Kasım 2019

Boğaziçi Üniversitesi sözleşmeli personel alımı sözlü sınav tarihi

22 Kasım 2019

Boğaziçi Üniversitesi sözleşmeli personel alımını kazananlar ne zaman açıklanacak?

25 Kasım 2019 tarihinde duyurulacak.

İlana ilişkin diğer detaylar: https://www.ilan.gov.tr/detay-personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari-kamu-personel-alim-ve-sinavlari-bogazici-universitesi-sozlesmeli-bilisim-personeli-aliyor-687851.html

1 YORUM

CEVAP VER