ALES/3 başvuruları başladı! ALES başvuru merkezleri adresleri

4
268

2019 yılı ALES 3 başvuruları başladı. ALES başvuru merkezleri ÖSYM başvuru merkezleri İstanbul başta olmak üzere çoğu ilde yoğun bir şekilde başvuruları alıyor. 2019 akademik personel ve lisansüstü eğitimi giriş sınavı ALES 3’e başvuru yapacak olan adaylar ÖSYM başvuru merkezlerinin nerede olduğunu merakla araştırıyor.

2019 ALES 3 başvuruları 17 Eylül 2019 tarihinde başladı. Peki başvurular ALES başvuruları ne zaman sona erecek?

2019 ALES son başvuru tarihi 25 Eylül 2019 saat 23.59 olarak açıklandı.

ALES sınav ücreti ne kadar?

ALES’e girecek olan adayların sınav ücreti olan 120 lirayı başvuru yapmadan önce yatırmaları gerekmektedir

ALES sınav ücreti hangi bankalara yatırılıyor?

Sınav ücretini Akbank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı üzerinden yatırabilirsiniz. Ayrıca Albaraka Türk katılım bankası’nın şubeleri ATM ve internet bankacılığı, Finansbank, Kuveyt Türk katılım Bankası, Türk ekonomi Bankası, Halkbank, ING bank, Vakıf katılım Bankası ve Ziraat Bankası ödemelerin alındığı diğer bankalar.

ALES sınav harcını ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden ÖSYM kartlı ödeme sistemine giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz

ÖSYM başvuru merkezleri İstanbul ilçelerinde 130 adreste bulunmaktadır. ALES başvuru merkezleri İstanbul’da nerelerde var, size hangisi daha yakın bunu bulmak için tüm ÖSYM başvuru merkezi kayıtlarının bulunduğu dosyayı indirip inceleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden başvuru yapacak adayların son 50 ay içerisinde sistemde kayıtlı, ÖSYM başvuru merkezi fotoğraf çekimi yapılmış olması gerekiyor. Eğer sistemdeki fotoğraf daha eski ise internet üzerinden değil okullara gidip başvuru yapmanız gerekiyor. Örneğin İstanbul’da yaşayan bu durumda bir aday iseniz ÖSYM başvuru merkezleri İstanbul şubelerinden herhangi birine giderek işleminizi yapabilirsiniz. Ankara’da yaşıyorsanız ÖSYM başvuru merkezleri Ankara şubeleri… Tüm Türkiye’deki ALES başvuru merkezleri adresleri aşağıdaki ekte var.

ÖSYM ALES başvuru merkezleri

2019 Akademik Personel ve lisansüstü eğitimi giriş sınavı 2019 yılının üçüncü oturumu için başvurular yapılıyor. Adaylar ALES başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi illerdeki şubeleri yerine internet üzerinden de bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Sınav başvurusunu ÖSYM’nin web sitesindeki panelden TC kimlik no ve şifrelerini kullanarak giren adaylar rahatlıkla başvuru gerçekleştirebiliyor.

4 YORUMLAR

CEVAP VER