Adalet Bakanlığı 1300 personel alımı yapacak! Resmen açıklandı

0
290

Adalet Bakanlığı memur alımı yapacağını açıkladı. Adalet Bakanlığı memur alımı için başvuru şartlarını ve son başvuru tarihlerini resmi gazetede yayınlayarak açıkladı. Adalet Bakanlığı personel alımı şartları nelerdir, başvuru tarihi ne zaman ve başvuru nasıl yapılır gibi tüm sorularınızın yanıtını haberimizde bulabileceksiniz.

Adli ve idari yargı için 1300 hakim ve savcı adayının alınacağı belirtilen Resmi Gazete ilanında bu alımlara ilişkin diğer detaylara da yer verildi.

Adalet Bakanlığı hakim alımı başvuru ne zaman yapılacak?

Resmi Gazete’de yayınlanan ilanına göre yazılı sınav ve mülakat ile alınacak olan adli yargı hakim ve savcıların başvuru yapabilecekleri ilk tarih 31 Ekim.

ÖSYM’nin sitesi üzerinden yapılabilecek olan başvurular 7 kasım tarihine kadar devam edecek. Adalet bakanlığı memur alımı konusunda diğer bir detay ise sınavın ne zaman yapılacağı…

Adalet bakanlığı hakim ve savcı alımı sınavı ÖSYM tarafından 29 Aralık 2019 pazar günü iki oturum halinde gerçekleştirilecektir. Sınav yeri Ankara olarak belirlenmiştir.

Adalet bakanlığı hangi bölümlere memur alımı yapacak Adalet bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 1000 adli yargı hakim ve savcı adayı ile 200 avukatlık mesleğinden hakim ve savcı adayının alınacağı bunun akabinde 100 idari yargı hakim adayı alımı daha yapılacağı belirtilmiştir.

Adli yargı hakim ve avukat alım sınavı saat 10.00’da başlayacak, adaylar en geç saat 10.00’da binada olmaları gerekecektir. Geciken adaylar sınav binasına alınmayacak.

Yeniden belirtmek gerekirse sınav başvuruları 31 Ekim – 7 Kasım tarihleri arasında yapılmak zorundadır.

Bir diğer nokta ÖSYM sisteminde kayıtlı olan fotoğrafınızın son 50 ay içerisinde 1 başvuru merkezinde çekilmiş olması ve ÖSYM tarafından reddedilmiş olması gerekmektedir. Başvurular sadece internet sitesi üzerinden alınacağı için posta ile yapılan başvurular geçerli sayılmayacaktır.

CEVAP VER