Adalet Bakanı Açıkladı: Sözleşmeli Personel Kadroya Geçebilir

0
288

Tüm sözleşmeli personellerin merakla beklediği açıklama Adalet Bakanından geldi. Bir çok kamu kurumunda sözleşmeli olarak çalışan personelleri sevindirecek haber Bakan Abdülhamit Gül’den geldi. Özellikle Milli Eğitim bakanlığı ile Sağlık Bakanlığında sözleşmeli personel olarak çalışanların sayısının oldukça fazla olduğu göze çarpmaktadır.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül verdi. Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç ile Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz’ü makamında ziyaret eden Gül, önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Gül; Hemen hemen her kamu kurumunda sözleşmeli olarak çalışan arkadaşlarımız var bu arkadaşlarımız içini ferah tutsun bütün sözleşmeli arkadaşımızı kadroya geçirmek istiyoruz inşallah bu gerçekleşecek ve bunun için çalışmalarımıza başladı.Abdülhamit Gül ayrıca sözleşmeli arkadaşlarımız özellikle bazı kurumlarda var.

Esasen aynı işi yapan arkadaşlarımızın bu konuda, özellikle adalet teşkilatında yine çabamız buna önem verip uğraşacağız. İnşallah sözleşmeli arkadaşlarımızın hepsinin kadroya geçmesi hususunda biz de çabalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah o konuda da güzel bir netice alırız.

Çünkü hem çalışma barışı hem yapılan iş itibarıyla hem de bazı hususlarda adımlar atmak istediğimizde sözleşmeli mevzuatı karşımıza çıkıyor ama biz bu konuda da bir farklılığın olmaması gerektiğini düşünüyoruz bakanlık olarak. Bunu geçen dönemde çalıştık Meclis çalışmalarında, bu dönem inşallah takipçisi olacağız.” Şeklinde bir açıklamada da bulundu.

CEVAP VER