2019 YÖKDİL başvuruları ne zaman yapılıyor? Son başvuru tarihi ne zaman?

3
181

YÖKDİL 2019 sınavına son başvuru tarihi ne zaman? YÖKDİL başvuruları ne zaman, başladı mı? YÖKDİL sınav ücreti, YÖKDİL başvuru ücreti ösym üzerinden yatırılabilir mi gibi tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

2019 yükseköğretim kurumları yabancı dil sınavı için son başvuru tarihi belli oldu!

Yükseköğretim kurumları yabancı dil sınavı YÖKDİL 2019 başvuruları başladı. 13 Eylül 2019 tarihinde başlayan başvurular 23 Eylül 2019 tarihinde saat 23.59’a kadar sürecek.

Yökdil başvuruları nasıl yapılır?

Yokdil 2019 başvurularını yapabilmek için öncelikle bankaya harç yatırılması gerekmektedir.

Yökdil sınav ücreti ne kadar?

Yökdil sınav ücreti 2019 tarihi için 120 lira olarak belirlenmiştir.

Yokdil 2019 harcı hangi bankalara yatırılabilir?

Yökdil harcı hangi bankalara yatırılır sorusu adayların en çok aradığı sorulardan biri. Buna bu yazımızda yanıt vereceğiz. YÖKDİL sınav ücreti Akbank’ın tüm şubeleri ATM ve internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir. Aynı şekilde Albaraka Türk katılım Bankası, Finansbank, Kuveyt Türk katılım Bankası, Türk ekonomi Bankası, Halkbank, ING bank, Vakıf katılım Bankası ve Ziraat bankası’nın internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir.

Yökdil harcı internetten yatırılabilir mi

YÖKDİL sınav ücreti harcı yatırmak için bankaların internet şubelerini mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. Buna ilaveten ÖSYM’nin sitesi üzerinden ÖSYM kartlı ödeme sistemini kullanıp aracınızı yatırabilir başvurunuzu yapabilirsiniz

Yok dil sınav tarihi nedir?

Yökdil sınav tarihi ne zaman sorusu sınava girecek adayların en çok attığı sorulardan biri yökdil sınavı 3 Kasım 2019 tarihinde yapılacaktır.

YÖKDİL başvuruları nasıl, nereden yapılır?

Sınav başvuruları elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden, aynı adreste yayımlanan sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapılacaktır.

Başvuru yapacak adayların ÖSYM sitesi üzerindeki Aday işlemleri sisteminden TC Kimlik numarası ya da YU Numarası ve şifre ile giriş yapmaları gerekmektedir. ÖSYM sistemine e-devlet şifresi ile girişte mümkündür. Sağ üst köşede yer alan e-devlet ile giriş seçeneğini de kullanarak sisteme girebilir YÖKDİL sınavına başvuru yapabilirsiniz.

Adaylar sınava girmek istedikleri alanı ve dili, sınav başvurusu esnasında seçecektir.

YÖKDİL başvuru adımlarını tamamlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak ve bu adaylar için “Sınav Giriş Belgesi” düzenlenmeyecektir.

3 YORUMLAR

  1. […] Sınav ücretini Akbank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı üzerinden yatırabilirsiniz. Ayrıca Albaraka Türk katılım bankası’nın şubeleri ATM ve internet bankacılığı, Finansbank, Kuveyt Türk katılım Bankası, Türk ekonomi Bankası, Halkbank, ING bank, Vakıf katılım Bankası ve Ziraat Bankası ödemelerin alındığı diğer bankalar. […]

CEVAP VER